Högbonden Lighthouse & Hostel
Individual reviews by our guests (showing 211-220 of 243)
Höstmys
“Ett fantastisk dygn på Högbonden, god mat, vacker natur och trevlig personal som inte tyckte något var besvärligt.”
En glad fyr!
“I stort en underbar upplevelse. Fantastisk fin ö och charmigt boende. God middag och frukost. Enda fadäsen att man slarvade med att se att jag hade betalt, vilket jag hade, men blev inte riktigt trodd.”
Tack Linus för ditt kunnande om allergie...
“Tack Linus för ditt kunnande om allergier. Ditt engagemang och bemötande var verkligen toppen!”
Positiv enkelhet
“Ett enkelt boende med mycket god service, trevligt bemötande och härlig atmosfär. Skönt att man har bevarat enkelheten och inte exploaterat ön.”
En plats där man verkligen kan koppla av...
“En plats där man verkligen kan koppla av o bara njuta njuta av livet.
Vackert landskap o trollsk natur.
Mysigt boende och god mat!!”
En upplevelse utöver det vanliga
“Utsikten, luften, naturen och den gamla kulturbyggnaden gör denna plats smått unik. Något strapatsrik vandring upp till fyrplatsen ger upplevelsen också ett fysiskt innehåll som förstärker minnena.
Ett vandrarhem mycket värt att sköta om i alla avseenden. ”
Fantastisk plats
“Högbondens fyr är en fantastisk plats som jag gärna återkommer till. Vandrarhemmet har god standard och både den middag och frukost som serverades höll god standard. ”
Underbar plats, fantastiskt charmigt hus...
“Underbar plats, fantastiskt charmigt hus. Bra frukost. God, men något snålt tilltagen middag. ”
Högbonden, en upplevelse utöver det vanliga!
“Fantastiskt beläget vandrarhem i naturskön omgivning. Trevlig och tillmötesgående personal och hembakat fika.”
Höga kusten-resans höjdpunkt!
“Höga kusten-resans höjdpunkt! ”